SZKOŁY
ZST Kartuzy
ZSZiO Kartuzy
ZSZiO Żukowo
ZSO Kartuzy
PZS Przodkowo
PZS Somonino
PZS Sierakowice
BS Sierakowice
ZSO nr 2 Kartuzy
SMS Stężyca
LICEA
ZAWODY
MAPA
DOJAZDY
MAPA
Powiatowy Zespół Szkół
im. Józefa Wybickiego w Somoninie
ul. Wolności 39, 83-314 Somonino,
+48 58 684 11 91
www.zspsomonino.pl
Organ prowadzący - Powiat Kartuski
REGULAMIN REKRUTACJI KANDYDATÓW
DO TECHNIKUM
REGULAMIN REKRUTACJI KANDYDATÓW
DO BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA
Technikum:
TECHNIKUM HOTELARSTWA
TECHNIKUM WETERYNARII
TECHNIKUM ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
TECHNIK STYLISTA
Branżowa Szkoła I Stopnia:
KUCHARZ (pół oddziału)
KLASA WIELOZAWODOWA - MŁODOCIANI PRACOWNICY (pół oddziału), np. cukiernik, elektryk, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, sprzedawca, stolarz, ślusarz
REALIZUJEMY PROJEKTY EUROPEJSKIE
AKREDYTACJA ERASMUSA W SEKTORZE KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE
PROJEKTY ERASMUS+: Partnerstwo Strategiczne, Mobilność Edukacyjna
STAŻE ZAGRANICZNE I WYJAZDY STUDYJNE dla uczniów i nauczycieli: Portugalia, Hiszpania, Grecja, Belgia, Malta, Włochy, Niemcy, Turcja, Chorwacja
ATUTY NASZEJ SZKOŁY
DWUKROTNY LAUREAT EUROPEJSKIEJ KARTY JAKOŚCI W OBSZARZE SZKOLENIA ZAWODOWEGO
DOBRE WYNIKI EGZAMINÓW MATURALNYCH I ZAWODOWYCH
SUKCESY ABSOLWENTÓW NA RYNKU PRACY
NAJLEPSZE MIEJSCA PRAKTYK KRAJOWYCH I ZAGRANICZNYCH
WYCIECZKI INTEGRACYJNE I EDUKACYJNE
ROZWÓJ ZAINTERESOWAŃ ARTYSTYCZNYCH, ZAWODOWYCH
UDZIAŁ W KONKURSACH MIĘDZYNARODOWYCH GASTRONOMICZNYCH
WIELOLETNIA WSPÓŁPRACA ZE STAŁYMI PRACODAWCAMI KRAJOWYMI I ZAGRANICZNYMI
AKTYWNIE DZIAŁAJĄCY WOLONTARIAT
PRZYTULNA CZĘŚĆ WYPOCZYNKOWA W SZKOLE
SZKOŁA MAŁA, WIĘC PRZYJAZNA, TWÓRCZA, BEZPIECZNA I NOWOCZESNA
DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI, UPRAWNIENIA LUB CERTYFIKATY
DODATKOWE CERTYFIKATY m. in. Europass Mobility
KURS OLS W CELU WSPARCIA UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWYCH
KURS BARISTY
KURS BARMAŃSKI
KURS SOMELIERSKI
WSPÓŁPRACA Z DKMS I HONOROWYM KRWIODAWSTWEM
WSPÓŁPRACA Z TRÓJMIEJSKIMI AKTORAMI
BAZA
PRACOWNIA GASTRONOMICZNA – KUCHNIA Z NOWOCZESNYM SPRZĘTEM GASTRONOMICZNYM
PRACOWNIA OBSŁUGI KONSUMENTA – SALA BANKIETOWA
PRACOWNIA STYLIZACJI
PRACOWNIA WETERYNARYJNA
PRACOWNIE KOMPUTEROWE
PRACOWNIA JĘZYKOWA
PRACOWNIA OBSŁUGI KLIENTA DETALICZNEGO – KASY FISKALNE, METKOWNICE
SALA WYPOCZYNKOWA DLA UCZNIÓW
SIŁOWNIA I SALA GIMNASTYCZNA
WSPÓŁPRACA
Z UCZELNIAMI WYŻSZYMI I FIRMAMI
WYŻSZA SZKOŁA BANKOWA W GDAŃSKU
UNIWERSYTET MORSKI W GDYNI
WYŻSZA SZKOŁA ZDROWIA
HOTEL PURO
HOTEL KRÓLEWSKI
HOTEL WOLNE MIASTO GDAŃSK
HOTEL MERCURE GDAŃSK STARE MIASTO
HOTEL FAROS
HOTEL SCANDIC
HOTEL POD ORŁEM
HOTEL DE LA POSTE W BELGII
HOTEL MERYAN W TURCJI
RADISSON HOTEL&SUITES GDAŃSK
(Zwiń/Rozwiń)
Pracodawcy współpracujący ze szkołą w kształceniu praktycznym młodocianych pracowników oraz uczniów technikum
"INVEST-METAL", Jan Plichta, ul. 3 Maja 13, 83-300 Kartuzy
ZPH "JULEKS", Magdalena Szczepańska, 83-307 Kiełpino, ul. Cyprysowa 3
"Krzewi Róg" spółka z o.o. sp.k., 83-333 Garcz, ul. Kartuska 40
"STARK" PRODUCENT MEBLI, Izabella Stark, 83-332 Dzierżążno, Mezowo ul. Drobiarzy 6
"WROŃSKI" spółka z o.o. Spółka komandytowa, Leszno, ul. Słoneczna 1, 83-307 Kiełpino
AG-AUTO POMOC DROGOWA, Katarzyna Grzenkowicz, ul. Wojska Polskiego 28, 83-340 Sierakowice
AQ spółka z o.o., 83-300 Kartuzy, ul. Wzgórze Wolności 11/2
Atelier Krawieckie, Sylwia Hilbrycht, 83-300 Kartuzy, ul. Piłsudskiego 18A
AUTO - MARAS, Marek Paczoska, Ostrzyce, ul. Na Rokitki 1, 83-311 Goręczyno
AUTO - WENT BLACHARSTWO, LAKIERNICTWO POJAZDOWE, Czesław Wenta, 83-340 Sierakowice, ul. Lęborska 45
AUTO MIRAS - Handel i Usługi Motoryzacyjne, Mirosław Makurat, Pępowo, ul. Gdańska 62/63, 83-330 Żukowo
AUTO SERWIS DUNST, Sławomir Dunst, 83-300 Kartuzy, ul. Węglowa 6
AUTO SERWIS, Jan Janczyk, 83-334 Miechucino, ul. Kartuska 2B
AUTO SERWIS, Sławomir Kobiela, ul. Sobieskiego 1, 83-340 Sierakowice
AUTO-HARTYN Elektromechanika Pojazdowa, Franciszek Hartyn-Leszczyński, Łyśniewo Sierakowickie 34, 83-340 Sierakowice
AUTOMARK, Krzysztof Markowski, ul. Zacisze 1A, 83-300 Kartuzy
CENTRUM KOMPUTEROWE „MIR”, Mirosław Ramczyk, 83-300 Kartuzy, ul. Gdańska 1
Centrum Rekreacji U STOLEMA, Ostrzyce, ul. Droga Kaszubska 8a, 83-314 Somonino
CROSS BIKE, Kazimierz Gieryszewski, 83-300 Kartuzy, ul. Gdańska 29
CUKIERNIA "Markiza", Roman Wenzel & Adam Wenzel, 83-330 Żukowo, ul. Gdyńska 63
CUKIERNIA POD KASZTANEM, Mirosław Kwidziński, 83-334 Miechucino, ul. Kartuska 44
DIAGNOSTYKA I NAPRAWA SAMOCHODÓW, Inż. Bogusław Baranowski, ul. Sędzickiego 16, 83-300 Kartuzy
DIESEL SERWIS KASZUB, Piotr Myszk, ul. Kościerska 1A, 83-300 Kartuzy
DOM HANDLOWY "REMUS", Troka Andrzej, Ewa, Radosław Szymon, 83-400 Kościerzyna, ul. Gdańska 6
DRAWEX Spółka z o.o. Spółka k., 83-330 Żukowo, Małkowo, ul. Gdyńska 31
ELNOR, Waldemar Stefanowski, 83-307 Kiełpino, ul. Kartuska 10A
ETS. BERYK - FILS PRODUKCJA MEBLI STYLOWYCH, Czesław Bereza, 83-311 Goręczyno, ul. Zielona 2
EUROMAL, Grzegorz Płotka, 83-340 Sierakowice, ul. Jeziorna 21
EWA DAWIDOWSKA, PRZEMYSŁAW DAWIDOWSKI, SZYMON DAWIDOWSKI, "TED SPÓŁKA CYWILNA", Egiertowo 42, 83-312 Hopowo
FH DOMEX, Waldemar Domaros, 83-300 Kartuzy, ul. Dworcowa 16
FHP "MysterElektro", Tomasz Szwelnik, ul. Ogrodników 10, 83-314 Somonino
FHU BARTEK, Halina Głodowska, 83-332 Dzierżążno, ul. Strażacka 2
FIRMA "GERLEJ", Gerard Lejk, 83-342 Kamienica Królewska, Załakowo 80
FIRMA HANDLOWA "MARCIN", Iwona Usarek, 83-400 Kościerzyna, ul. M. Konopnickiej 17
FIRMA HANDLOWA „PATRYK”, Janusz Potrykus, 83-300 Kartuzy, ul. Węglowa 1
FIRMA HANDLOWA, Wiesław Rejter, 83-300 Kartuzy, ul. Łąkowa 46
FPH ABA, A. Bladowska, 83-300 Kartuzy, Rynek 9
FPU "IN - BUL", Mirosław Bulczak, 83-340 Sierakowice, Migi 3
FRYZJER, Zbigniew Mielewczyk, 83-300 Kartuzy, ul. Dworcowa 6
FUNDACJA POLSKA FARMA EKOLOGICZNA, "ECOFARM", Małkowo, ul. Pałacowa 86, 83-330 Żukowo
GMINNA SPÓŁDZIELNIA, "Samopomoc Chłopska", 83-330 Żukowo, ul. Gdańska 38
GOSPODARSTWO ROLNE, Katarzyna i Adam Wydrowscy, 83-311 Goręczyno, ul. Kasztelańska 68
HOTEL HANZA, ul. Tokarska 6, 80-888 Gdańsk
Hotel NUMBER ONE, ul. Jaglana 4, 80-749 Gdańsk
HYDROFOX usługi hydrauliczne, Patryk Lis, 83-340 Sierakowice, Paczewo 34B
Ibis Gdańsk Stare Miasto, ul. Heweliusza 24, 80-890 Gdańsk
INSTAL - SERWIS, Krzysztof Szmuda, Mojusz 31, 83-334 Miechucino
Karczma "U Wiesi", Wiesława Mrówczyńska, ul. Jeziorna 12, 83-404 Nowa Karczma
KORMORAN, Janusz Recław, 83-300 Kartuzy, ul. F. Ceynowy 3/2
KRAASZ, Jolanta Krauza, 83-300 Kartuzy, ul. Kościuszki 9
MARKOWSKI - INSTALACJE SANITARNE I GRZEWCZE, ul. Majkowskiego 9, 83-300 Kartuzy
MAT - BUD spółka z o.o., ul. Długa 45, 83-307 Kiełpino
MEBLE BRZESKI, Dariusz Brzeski, ul. Kolejowa 31, 83-307 Kiełpino
MECHANIKA BLACHARSTWO LAKIERNICTWO, Zenon Mański, ul. Sienkiewicza 6, 83-340 Sierakowice
MECHANIKA POJAZDOWA - POMPY DIESEL, Zbigniew Klasa, ul. Słoneczna 17, 83-307 Kiełpino
MECHANIKA POJAZDOWA BLACHARSTWO, Józef Myszk, ul. Osiedlowa 4, 83-307 Kiełpino
MECHANIKA POJAZDOWA I ŚLUSARSTWO, Henryk Regliński, ul. Wolności 6B, 83-314 Somonino
MECHANIKA POJAZDOWA, Jakub Sychta, ul. Szkolna 46, 83- 307 Kiełpino
Mercure Gdańsk Stare Miasto, ul. Heweliusza 22, 80-890 Gdańsk
MESTA, 83-300 Kartuzy, ul. Jeziorna 2
METALOWA SPÓŁDZIELNIA PRACY, ul. Gdańska 34, 83-300 Kartuzy
MIŁOSZ HOTEL KASZUBY, ul. 3 Maja 43, 83-300 Kartuzy
MK KONSTRUKCJE METALOWE, Tomasz Kuchta, 83-332 Dzierżążno, ul. Kartuska 17E
OBUWIE GALANTERIA SKÓRZANA "Butix", Emilia Skrzypkowska, ul. Rynek 5, 83-300 Kartuzy
OD NOWA, Grzegorz Cirotzki, 83-300 Kartuzy, ul. Gdańska 19 A
PBHU BUD – DOM, Eugeniusz Walaszkowski, ul. Osiedlowa 13, 83-314 Somonino
PH "AS" , Marek Walentowski i Janusz Walentowski, ul. Piłsudskiego 19, 83-300 Kartuzy
PHU "Akma" s.c., Krzysztof Drewniak, Mirosława Drewniak, Artur Drewniak, Anna Drewniak - Karcz, 83-300 Kartuzy, ul. Rynek 4
PHU FUKS, Zadrowscy spółka jawna, 84-200 Wejherowo, ul. Rzeźnicka 8
PIEKARNIA BORKOWO s.c., Kazimierz, Iwona Szuta, 83-330 Żukowo, Borkowo ul. Kartuska 64a
Pizzeria ITALIANA, Nowe Osiedle 6/1, 83-300 Kartuzy
PMI TECHNIKA GRZEWCZA spółka z o.o., 83-300 Kartuzy, ul. Kościerska 11
PPH "Stalprofil", Henryk Mejna, 83-324 Miechucino, ul. Szlak Kaszubski 8
PPHU "SOMBUD", Hotel "Pod Orłem", 83-300 Kartuzy, ul. 3 Maja 10
PPHU ARTSTAL, Andrzej Regliński i Piotr Regliński, ul. Wolności 37B, 83-314 Somonino
PPHU MIŁAD, Adam Miłosz, ul. Armii Krajowej 21B, 83-330 Żukowo
PPUH "FORTA", Tadeusz Formella, ul. Osiedlowa 10, 83-307 Kiełpino
PRACOWNIA TAPICERSKA, Rafał Sikora, ul. Spacerowa 34, 83-330 Borkowo
Puro Hotel Gdańsk, ul. Stągiewna 26, 80-750 Gdańsk
QUBUS HOTEL GDAŃSK, ul. Chmielna 47/52, 80-748 Gdańsk
RECLAF PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE, Andrzej Reclaf, 83-340 Sierakowice, Rębienica 62A
Restauracja "Złota Rybka", ul. Kartuska 13, 83-324 Brodnica Górna
RESTAURACJA RONDO, Seweryna Bigus, 83-300 Kartuzy, ul. Dworcowa 6
SALON FRYZJERSKI "KRATKA", Emilia Szymańska, 83-300 Kartuzy, ul. Jeziorna 6c
Salon Fryzjerski ASIA, Joanna Markowska, 83-300 Kartuzy, ul. Gdańska 18
SALON FRYZJERSKI, Irena Sosnowska, Leszno, ul. Krótka 3, 83-307 Kiełpino
SALON URODY UROK, Kornelia Pyka, 83-300 Kartuzy, ul. Przy Rzeźni 10
SANITECH spółka z o.o., 83-307 Kiełpino, ul. Szkolna 13
SCANDIC POLAND, Spółka z o.o., ul. Podwale Grodzkie 9, 80-895 Gdańsk
SIELAWKA s.c., A. Dzienisz L. Arndt, 83-332 Borowo, ul. Gdańska 36
SKLEP OGRODNICZO - KWIACIARSKI "PATRYCJA", Dorota Bielska, 83-307 Kiełpino, ul. Kartuska 27
SKLEP SPOŻYWCZO - PRZEMYSŁOWY, Alicja Hinc, 83-323 Kamienica Szlachecka, Borucino
Sklep Spożywczo - Przemysłowy, Irena Leyk, 83-340 Sierakowice, ul. Mirachowska 25
Sklep Spożywczo – Przemysłowy, Katarzyna Grzędzicka, 83-311 Goręczyno, Ramleje 1B
SKLEP WIELOBRANŻOWY ALA KSIĘGARNIA, Czesław Domaros, 83-340 Sierakowice, ul. Kartuska 2
STALBUD spółka z o.o., 83-300 Kartuzy, ul. Kościerska 13
STAN-DREW Spółka z o.o ACS Sp.k., Stanisław Pioch, 83-340 Sierakowice, ul. Lęborska 29A
STUDIO URODY EXPERT, Barbara Przywitowska, 81-840 Sopot, ul. Niepodległości 685
SUMA spółka z o.o. spółka komandytowa, 89-600 Chojnice, ul. Wysoka 54
SYLDAR, Sylwester Darga, 83-307 Kiełpino, ul. Kartuska 15
ŚLUSARSKI ZAKŁAD USŁUGOWY, Wiesław Krueger, ul. Siemiana 7, 83-314 Somonino
USŁUGI BUDOWLANE MARBUD, Marcin Konkel, 83-341 Gowidlino, ul. Prymasa Wyszyńskiego 62
USŁUGI BUDOWLANE, Jan Kulaszewicz, Borucino 6a, 83-323 Kamienica Szlachecka
USŁUGI ELEKTROMECHANICZNE, Tadeusz Kitowski, 83-300 Kartuzy, ul. Wzgórze Wolności 11A
USŁUGI ELEKTRYCZNE, Dariusz Wroński, 83-311 Goręczyno, ul. Kartuska 3A
USŁUGI GASTRONOMICZNE, Regina i Kazimierz Żołnowscy s.c., 83-312 Hopowo, Borcz 64
USŁUGI HYDRAULICZNE, Marek Pobłocki, 83-335 Borzestowo, Lisie Jamy 64A
USŁUGI MALARSKO – TAPECIARSKIE, Wojciech Penk, 83-340 Sierakowice, Poręby 53E
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE, Henryk Labuda, 83-334 Miechucino, Szklana 53
USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE, Stanisław Labuda, 83-340 Sierakowice, ul. B. Prusa 3
USŁUGI ŚLUSARSKO - KOTLARSKIE, Zenon Miotk, 83-330 Żukowo, Glincz ul. Szafranowa 4
USŁUGOWY ZAKŁAD ELEKTRYCZNY, Andrzej Richert, 83-300 Kartuzy, Grzybno, ul. Przodkowska 24
Warsztat Samochodowy Mechaniki i Blacharki MECHANIK, Zbigniew Jurecki, ul. Cicha 8, 83-300 Kartuzy
WARSZTAT SZMOCHODOWY SERVIS, Jacek Bartczak, 83-330 Żukowo, Rutki 2
WIZO, Karol Hilbrycht, 83-300 Kartuzy, ul. Kościerska 11
WODJAR, Jarosław Brylowski, 83-314 Somonino, ul. Ceramiczna 1
ZAKŁAD BUDOWLANY HENBUD, Henryk Koszałka, ul. Krótka 6, 80-209 Chwaszczyno
ZAKŁAD CUKIERNICZY "Alicja", Anna Pakura, ul. Cukiernicza 6, 83-307 Kiełpino
ZAKŁAD DEKARSKO - BLACHARSKI, Edmund Klejna, 83-340 Sierakowice, Puzdrowo 124
ZAKŁAD FRYZJERSKI "MARIA", Maria Rożyńska, 83-314 Somonino, Osiedle Nad Radunią 26a
ZAKŁAD FRYZJERSKI, Alicja Dolina, 83-330 Żukowo, ul. Gdańska 15A
ZAKŁAD FRYZJERSKI, Barbara Hein, ul. Ceynowy 11, 83-314 Somonino
ZAKŁAD MECHANIKI POJAZDOWEJ, Henryk Grzenkowicz, Mrozy 182, 83-340 Sierakowice
ZAKŁAD NAPRAWY SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH, Andrzej Grzenkowicz, ul. Parkowa 2/A, 83-340 Sierakowice
ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY, Adam Ustowski, Sławki 73a, 83-314 Somonino
ZAKŁAD STOLARSKI, "KA - STOL" s.c., 83-332 Dzierżążno, ul. Szpitalna 18C
ZAKŁAD STOLARSKI, Krzysztof Neubauer, ul. Ceynowy 8, 83-314 Somonino
ZAKŁAD STOLARSKI, Rafał Penk, 83-340 Sierakowice, Poręby 53B
ZAKŁAD STOLARSKI, Ryszard Konkol, 83-332 Dzierżążno, ul. Szpitalna 18D
ZAKŁAD STOLARSKI, Zygmunt Kwidziński, 83-300 Kartuzy, ul. Łąkowa 5
ZAKŁAD STOLARSKO - TAPICERSKI, Andrzej Brzeski, 83-333 Chmielno, Garcz ul. Podgórna 19
ZAKŁAD TRANSPORTU LEŚNEGO "TRANSBÓR", Zbigniew Węsierski - Tesen, 83-300 Kartuzy, ul. Kościerska 13
ZAKŁAD USŁUG ELEKTROMECHANICZNYCH, Daniel Byczkowski, ul. Siemiana 2, 83-314 Somonino
ZAKŁAD USŁUG ELEKTRYCZNYCH I ELEKTROMECHANICZNYCH, Mariusz Szymichowski, 83-300 Kartuzy, ul. Klasztorna 14/5
Zakład Usług Studniarstwa, Instalatorstwa Sanitarnego i Ogrzewania, Wiesław Kuczkowski, ul. Kartuska 24, 83-340 Sierakowice
ZAKŁAD USŁUGOWO HANDLOWY "FORMOTO", Mieczysław Formela, Mezowo, ul. Wyzwolenia 26, 83-332 Dzierżążno
ZUH MOTO - GOSZ, Krystian Miedziński, 84-300 Lębork, ul. Brzozowa 16